Sarajevo je dominiralo nad Tuzla Cityjem na početku 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.Sjajna izvedba na stadionu “Asim Ferhatović Hase”, gdje su igrači Sarajeva ostvarili svoju najubjedljiviju pobjedu u tekućoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine, istovremeno uzvrativši Tuzla Cityju za prošlogodišnji poraz od 1:5.Posle održane tišine u znak sećanja na preminulog bivšeg fudbalera Sarajeva Seada Jesenkovića, igrači Tuzla Cityja su klečali 90 sekundi kao izraz protesta protiv kontroverznog suđenja. Tim Sarajeva nije pratio ovu gestu, ali jesu članovi klupske klupe tuzlanske ekipe.Ipak, na osnovu svega što smo videli danas na stadionu “Koševo”, nema nikakvog razloga da se žale na sudijske odluke, jer je domaći tim odigrao fantastičan meč, zasluženo osvojio nova tri boda i ponovo se popeo na drugu poziciju na tabeli.

Sarajevo je stiglo do prednosti u 19. minutu kada je Edin Julardžija dugom loptom odlično pronašao Hamzu Čatrakovića, koji je izbegao ofsajd i mirno savladao golmana gostiju Nevresa Fejzića – 1:0.Samo tri minuta kasnije, usledilo je izjednačenje – Đorđe Pantelić je kontrolisao loptu iskosa u kaznenom prostoru i precizno pogodio suprotni ugao – 1:1.Nakon ponovnog početka igre, tim sa “Koševa” je ponovo zatresao mrežu! Posle nekoliko brzih dodavanja, Julardžija je upisao drugu asistenciju, a ovoga puta izvršitelj je bio Mirza Mustafić, postigavši gol sa oko 12, 13 metara – 2:1.Mustafić je dodao još jedan gol nakon nove slabosti odbrane Tuzla Cityja, našavši se sam pred Fejzićem i poslavši loptu u malu mrežu sa udaljenosti od 16 metara – 3:1.Igrači pod vođstvom Simona Rožmana imali su još nekoliko prilika pre nego što su otišli na odmor, a uspeli su još jednom da savladaju golmana Tuzla Cityja. Čatraković je primio loptu na ivici kaznenog prostora, pažljivo manevrisao pored statične odbrane gostiju i pogodio levu stranu gola – 4:1. U drugom delu utakmice, tempo se prilično smanjio, domaći tim je usporio ritam, ali su “petardu” kompletirali u 64. minutu kada je Ajdin Hasić, nakon solo akcije, zatresao mrežu ekipe iz Tuzle – 5:1.

Hasić je potom ustupio mesto Nemanji Anđušiću, koji se vratio iz Veleža i postigao prvi gol za bordo tim u 82. minutu. I to sa stilom!Briljantno je, koristeći spoljni deo kopačke, “presvukao” loptu i savladao Fejzića za rezultat od 6:1, što je najubedljivija pobeda Sarajeva u ovoj sezoni.Gosti su uspeli da makar delimično sačuvaju obraz u 86. minutu, kada je “rezervista” Vedad Garčević preciznim udarcem sa strane pogodio suprotni ugao gola Muhameda Šahinovića za konačnih 6:2.Inače, ekipa iz Tuzle nije pobedila u prvenstvu osam uzastopnih kola, a sada se čini da je na putu da nastavi ovu crnu seriju.