Poznati psiholog Mihail Labkovski sugerira uvjerljivu teoriju: ključ za ostvarivanje ispunjenog života leži u ostvarivanju vlastitih strasti i želja. Sada, dublje ćemo istražiti njegove praktične korake za postizanje tog idealnog stanja. Knjiga “Želim i hoću: Prihvati sebe, zavoli život i postani sretan” psihologa Mihaila Labkovskog doživjela je izuzetan uspjeh s više od milijun prodanih primjeraka.Ovaj poznati psiholog pruža citate koji potiču introspekciju i potiču duboko razmišljanje. On potiče ljude da prihvate svoju cjelovitost, ne smatrajući se beživotnim tijelom čekajućim na seciranje; umjesto toga, potiče ih da odaberu najbolje dijelove sebe. Nedostatak skromnosti među pojedincima stvara nesklonost prema drugima, što dodatno komplicira ionako izazovne situacije. Ako netko nije u mogućnosti autentično izraziti svoj identitet, sklonosti i kvalitete, riskira postati nezapažen i neprivlačan potencijalnim partnerima.Preporučuje se izbjegavati druženje s osobama koje su već u braku, jer već imaju životnog partnera, što čini angažman s drugim osobama nepotrebnim. Ključ uspješnog odnosa leži u međusobnom prihvaćanju, bez pokušaja mijenjanja partnera. Ako se partneri ne osjećaju dobro zajedno, najbolje je prekinuti vezu prije dugoročnih obveza poput hipoteke ili rađanja djece. Žrtvovanje ne bi trebalo biti preduvjet za ljubav, a ako odnos zahtijeva stalno prisustvo, tada to možda nije ispravna priča za vas.

 

 

 

 

Nijedan cilj nije vrijedan patnje unutar partnerskog odnosa. Što se tiče mladih, uspješnih i atraktivnih žena koje se bore pronaći odgovarajućeg partnera zbog visokih standarda, to često proizlazi iz straha od ulaska u posvećenu vezu. Često kada žena izrazi riječi “Voljela sam”, to ne nužno označava priču fokusiranu isključivo na ljubav. Umjesto toga, to dublje zadiranje u narativ pojedinca donosi tjeskobu koju žudi. S druge strane, iskrena ljubav je složena i isprepletena s razinom zadovoljstva. Veza koja počinje s namjernim odgađanjem komunikacije ili misterioznim nestajanjem nije povoljan temelj za neurotičnu osobu koja traži duboku ljubav. Važno je imati na umu da su takvi počeci daleko od zdravih. Često se događa da pojedinci prekidaju veze bez poštovanja, dok će normalni pojedinci izbjegavati pokretanje veza lišenih poštovanja.Kako biste izbjegli potencijalnu sramotu, ključno je suzdržati se od približavanja onima koji ne uzvraćaju istim. Poduzimanje takvih koraka samo bi rezultiralo samodegradacijom. Sreća u braku leži u međusobnom zadovoljstvu. Ako netko ne može pronaći radost u svom partneru, već vidi samo izvršitelja uloge, to postaje krajnji cilj. Nesporno je – i naglašavam to – da žena koja se odluči posvetiti vođenju domaćinstva i odgoju djece, bez težnje za karijerom izvan kuće, izlaže se određenom obliku poniženja. Važno je napomenuti da muškarci nisu nametnuli taj aranžman; naprotiv, žena ga je dragovoljno prihvatila, zadovoljna i oduševljena svojim izborom da ostane kod kuće.Nema potrebe brinuti se o postupcima i posljedicama s kojima se muškarci suočavaju. To nije vaša odgovornost kao majke ili doktora. Umjesto toga, usredotočite se na vlastiti život. Ako nešto želite, slobodno to preuzmite.

 

 

 

 

Ali, ako to ne odgovara vašim željama, jednostavno recite zbogom. Slično tome, ako vam se ponašanje muškarca čini neugodnim, nemojte se opravdavati u njegovo ime. Ako ste navikli naručivati pizzu iz susjednog kafića, a vaš partner preferira lokalnu kuhinju, nemojte pristajati na kompromise poput nabavke štednjaka ili zapošljavanja kuhara. Umjesto toga, dopustite mu da pokaže svoje kulinarske vještine pripremajući vam ukusan obrok. Iz mog iskustva, gotovo svaka žena koju sam susreo izražava nedostatak entuzijazma za štikle, posebice tokom zimske sezone, zbog nedostatka udobnosti i praktičnosti. Što više ističete poruku “Pogledajte me, lijepa sam, uzmi me”, veće su šanse da vaša veza neće odgovarati vašim stvarnim željama. Drevni zapovjednici savjetovali su svoje trupe da djeluju po potrebi i stignu kad je potrebno, dok je moderni vođa, pod utjecajem psihologije, uveo novu perspektivu: čini što želiš, bez obzira na ishod. Labkovski u svojim preporukama naglašava važnost da pojedinci pridaju prioritet brizi o sebi kako bi izbjegli negativan utjecaj na živote drugih.

 

 

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here