Užasna saobraćajna nesreća dogodila se oko tri sata ujutro kada je tinejdžerka, koja je upravljala vozilom “BMW 3”, izgubila kontrolu nad automobilom i sletjela s magistralnog puta Bogatić – Crna Bara, direktno udarivši u drvo. Nesreća je rezultirala smrću Radiše P. (48) iz okoline Bogatića, koji se nalazio u automobilu kojim je upravljala njegova ćerka D. P. (18) koja nije posjedovala vozačku dozvolu. Radiša P. preminuo je na mjestu nesreće od posljedica udara, dok je njegova kći, zbog teških povreda, pala u komu. Hitna služba Doma zdravlja iz Bogatića prevezla ju je do bolnice, gdje su ljekari uložili napore kako bi joj spasili život. Kasnije je prebačena u bolnicu u Beogradu radi daljnjeg liječenja.
Prema svjedočenju mještana, Radiša i njegova kći su se vraćali s vjenčanja, a on je odlučio prepustiti kćerki volan jer je, prema riječima svjedoka, bio pod utjecajem alkohola. Nesreća se dogodila u trenutku, te otac nije imao priliku reagirati.
Nesreće kao što je ova, nažalost, nisu neuobičajene u regiji Balkana. Saobraćajni problemi često potresaju ove zemlje, a njihove ceste su često prepune izazova i rizika. Uzroci takvih nesreća mogu biti različiti – od loših vremenskih uvjeta, nepoštivanja prometnih pravila i brzine do neiskustva vozača i lošeg održavanja cesta.
S obzirom na loše stanje saobraćajne infrastrukture, nisku razinu sigurnosne svijesti i česte slučajeve nepropisne vožnje, brojne nesreće s tragičnim posljedicama često se događaju na cestama Balkana. To stavlja velki teret na hitne službe i bolnice, koje se suočavaju s izazovima pružanja brze i adekvatne medicinske pomoći povrijeđenima. Balkanske zemlje često se suočavaju s problemima vezanim uz poboljšanje svojih saobraćajnih sustava, uključujući obnovu cesta, bolju regulaciju prometa i veću sigurnost. Ovi problemi ostaju izazovni, iako se preduzimaju napore kako bi se poboljšala situacija. Tinejdžerka, koja nije imala vozačku dozvolu i nije bila iskusan vozač, navodno je vozila prebrzo u krivini te izletjela s puta i direktno udarila u drvo.