Oglasi - Advertisement

Ovaj tekst je inspirisan neobičnom pričom o ženi koja je živjela s 32 muškarca na pustom otoku. Tokom Drugog svjetskog rata značajan događaj dogodio se na malom otoku Anantahan, smještenom u Marijanskom arhipelagu Tihog oceana, koji se prostire na svega 33 četvorna kilometra. Od 1945. do lipnja 1951. godine na otoku Anatahan dogodio se neobičan događaj u kojem su sudjelovali Japanka Kazuko Higa i 32 muškarca koji su se našli zarobljeni i živjeli zajedno sedam godina.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • U ovom jedinstvenom okruženju, želja i nasilje su se sudarili, jer su jedna žena i dva pištolja postali katalizator niza tragičnih događaja koji su razotkrili tamnu stranu ljudske prirode. Ovaj je incident od tada postao poznat kao “Incident na otoku Queen Anatahan”. Prvi napad na otok Anantahan označava početak vojne operacije. Nakon Prvog svjetskog rata, otok Anantahan pao je pod apsolutnu jurisdikciju Japana.

Nakon završetka rata, Japan je na ovom otoku osnovao Naniang Xingfa. Kako se Drugi svjetski rat odvijao, Japan je slijedio strategiju slanja mladih pojedinaca na otoke razorene sukobima. Godine 1939. Kazuko Higa, 16-godišnja djevojka s Okinawe, otišla je na Marijansko otočje nakon što je pobjegla od brata. Nakon posjeta Saipanu, otišla je u Bakan prije nego što se konačno nastanila na Anatahanu, otoku gdje je njezin suprug Jengi radio za korporaciju. S 18 godina se udala za njega.

  • Na njihovoj novoj lokaciji, Zhengova uloga uključivala je nadgledanje rada otprilike 20 domaćih radnika zaposlenih na plantaži kokosa. U jeku Drugog svjetskog rata, Dzhengi i Kazuko našli su se na mirnom otoku Anatahanu, koji je zbog svoje male veličine ostao uglavnom netaknut ratnim kaosom.

No, njihov miran život ubrzo je poremetio dolazak Jonglija, drugog autoriteta na otoku, koji je ostao očaran Kazukijevom privlačnošću. Kako je rat odmicao i Japan se suočavao sa sve većim izazovima, Sjedinjene Države pokrenule su nemilosrdne napade na teritorije koje su držali Japanci, na kraju stigavši ​​do obala Anatahana. Nakon što je donio odluku da napusti otok Anatahan, Zhengli je napustio Kazuko i njezinog dečka baš kad je američka vojska započela zračne napade na otok; Srećom, njih su se dvojica uspjela učinkovito sakriti.

  • U ciklusu mirnih razdoblja i naleta aktivnosti, njihovo je oslanjanje jedno na drugo raslo, a njihova povezanost brzo se intenzivirala. Prihvatili su uloge tipičnog privrženog para koji se brine za usjeve i održava zajedničko kućanstvo. Godine 1944., točnije 12. lipnja, američke snage ubile su tri japanska ribarska broda. Tragično, ovi čamci su prevozili ukupno 31 osobu, uključujući 10 japanskih vojnika i 21 ribara.

Posadu su činili uglavnom mladi ljudi u ranim dvadesetima, iako je najmlađi član imao samo 16 godina. Nasukani na otoku, njihov opstanak ovisio je o očajničkom činu samožrtvovanja dok su pribjegavali krvarenju do smrti. U hrabroj borbi protiv gladi hranili su se bananama i papajom.

Kako je vrijeme prolazilo, njihova potraga za hranom postajala je sve intenzivnija, što ih je na kraju dovelo do mjesta gdje su živjeli Kazuko i Jongli. Prepuni radosti zbog dolaska svojih sumještana, ljupki je par zaželio toplu dobrodošlicu svojim sugrađanima, ponudivši im potrebnu pomoć. Početak katastrofalnog događaja Početna katastrofa bila je samo početak mnogo veće nesreće koja će trajati sljedećih 7 godina.

  • Shodno tome, Japan, nakon što je poražen u ratu i predao se 2. rujna 1945., nije bio svjestan ove činjenice na otoku Anatahan zbog svoje izolacije od vanjskog svijeta. Nakon odlaska većine, na otoku je ostala samo šačica pojedinaca – 10 vojnika, 21 ribar te dvojac Kazuko i Jongli. Ovi otporni pojedinci odlučili su prigrliti život u izolaciji, oslanjajući se na vlastitu snalažljivost kako bi preživjeli.

Stoka koju su uzgajali, uključujući goveda i perad, brzo je postala izvorom prehranjivanja, ostavljajući otočane bez izbora nego da se odvaže i love za vlastitu hranu. Kao jedina žena u grupi od 32 muškarca, Kazuko je dobila kraljevski tretman i zapela je za oko svakome od njih. No, njezin emotivni partner, koji je bio u njezinom društvu, pobrinuo se da se svi prema njoj odnose s punim poštovanjem.

Jedan član grupe čak je predložio da se par vjenča, što bi okončalo sve maštarije oko mlade Kazuko. Nakon vjenčanja, par se odlučio distancirati od ostalih stanovnika otoka tražeći privid privatnosti. Oni koji su naoružani dobivaju moć i preuzimaju kontrolu. U kolovozu 1946. dogodio se značajan pomak kada su se dvije osobe odvažile u dubine džungle u lov. Tijekom ekskurzije naišli su na olupinu američkog zrakoplova i otkrili par vatrenog oružja zajedno sa streljivom.

  • Kćeri ovih osoba su bile te koje su preuzele odgovornost i vodeće uloge, vođeni novim ciljem – osigurati sebi životne partnere. Kazuko je odlučila obojicu uzeti za svoje muževe. Kako su napetosti među stanovnicima eskalirale, dogodio se niz neobjašnjivih smrti. Na kraju se pokazalo da su sukobi između njih eskalirali do te mjere da su pribjegli nasilju, što je rezultiralo njihovim međusobnim uništenjem. Nakon što je prepoznao opasnost koja je proizašla iz nesigurnog položaja žene koju dijele dva naoružana muškarca, Jonglu je odlučio napustiti tu određenu zajednicu.

Međutim, dogovor dva muža i jedne žene pokazao se neprovedivim, što je dovelo do sukoba između dviju uključenih strana. Pobjedniku u ovom sukobu dodijeljeno je isključivo vlasništvo nad suprugom, zajedno s dva komada vatrenog oružja. Na zadivljujućoj slici koju je snimila Kazuko Higa na otoku Anantahan, dogodila se tragedija kada je jedna osoba tragično izgubila život u nesreći u ribolovu na moru. Nakon toga, jedan stanovnik, Jongli, iskoristio je priliku da vrati oružje koje je ostavljeno iza njega, a pridružio mu se još jedan stanovnik otoka.

  • Međutim, potraga za moći i kontrolom na otoku pokazala se smrtonosnom stazom. Samo mjesec dana kasnije Jongli je doživio sličnu sudbinu, a dvije godine kasnije još jedan vlasnik oružja. Danak ove borbe za vlast rezultirao je gubitkom devet života, što je nagnalo najstarijeg stanovnika otoka da se založi za prekid sukoba koji se pokazao kobnim. Nažalost, ova je molba stigla prekasno, jer su još četiri života odnesena prije nego što su previranja konačno prestala.

 

Oslobađanje iz izolirane zemlje Nakon početnog brojanja od 32 osobe prisutne na otoku, brojka se smanjila na samo 16, što ih je dovelo do spoznaje da je jedini izvor opasnosti na otoku, neočekivano, žena. Kako bi se sukobi smirili, postalo je potrebno maknuti je iz jednadžbe. Zbog toga su brzo osmislili plan kako je eliminirati, a zabrinuti muškarac preuzeo je na sebe da je upozori na prijeteću opasnost. Godine 1951. uspjela je izbjeći zarobljavanje povukavši se duboko u gustu džunglu, gdje je nekim čudom preživjela nevjerojatna 33 dana.

  • Na kraju je američki ratni brod naletio na njezinu lokaciju, spasivši nju i preostale ljude koji su ostali nasukani na otoku. Kazuko se u percepciji javnosti i medija nametnula kao vladajuća monarhinja otoka, osvajajući muškarce svojom očaravajućom privlačnošću. Kako je vrijeme prolazilo, Hollywood je kroz film ovjekovječio priču o Kazuko i njezinim fascinantnim zavrzlamama s 32 osobe. U dobi od 49 godina, Kazukijev život tragično je prekinut zbog razornog utjecaja bolesti.

PREUZMITE BESPLATNO

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Nakon unošenja emaila, dobit ćete besplatnu kopiju knjige Rich Dad, Poor Dad Roberta Kiyosakija. 

Otkrijte tajne koje će vam pomoći u postizanju finansijske slobode! 😎

Dobit ćete samo najkorisnije i najzanimljivije informacije prilagođene samo vama.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here