Jedan od najboljih svjetskih tenisača ikada ne prestaje da zadivljuje javnost svojim sposobnostima. On će zaista ostati upamćen kao jedan od najvećih ikada.

Novak Đoković se složno potrudio da drugo polufinale Završnog turnira u Torinu protekne bez neočekivanih incidenata.

Đokoviću je trebalo nešto manje od 90 minuta da izbori pobjedu nad drugim tenisačem svijeta Carlosom Alcarazom. Đoković je osvojio 6 gemova prema 3 u prvom setu i 6 gemova prema 2 u drugom setu.

Podrška koju je Novak dobio s tribina bila je pozamašna, no nedvojbeno su najviše klicanja stigla od vlastite djece. Tara i Stefan, koji su sjedili u njegovoj osobnoj loži, gorljivo su podržavali svog oca Srbina.

Novak je uvijek iznova ponavljao da je njegova izvedba bolja u prisutnosti djece na njegovim mečevima. Prošlog tjedna objavio je da će djeca prisustvovati događaju u Torinu.

Tarino i Stefanovo izostajanje s nastave predstavlja manji problem. Novak se o tome pozabavio neposredno nakon meča.

Đoković je izrazio oduševljenje prisustvom svoje djece, koja su mu donijela neizmjernu radost i sigurnost tijekom događaja. Unatoč izostanku iz škole dva dana, Đoković je bio zahvalan što su njegova djeca mogla doći. U šali je izrazio zabrinutost zbog bilo kakvih posljedica od strane učitelja. Osim toga, bio je zadovoljan svojom izvedbom, obavivši zadatak u samo dva seta.

Novak Đoković, najistaknutiji svjetski tenisač, potvrdio je svoju dominaciju prolaskom u finale Završnog turnira u Torinu.

U meču koji ostavlja bez daha, Đoković je u polufinalu slavio nad Carlosom Alcarazom, koji je drugi na svjetskoj rang listi, rezultatom 6-3, 6-2.

Utakmica koja se odigrala u “Pala Alpitur” trajala je sat i 28 minuta.

U nedjelju od 18 sati Novak Đoković borit će se za naslov prvaka protiv susjednog tenisača Janika Sinera.

Ovo je Novaku Đokoviću deveti nastup u finalu. Pobjeda u ovoj igri značila bi obaranje vlastitog rekorda i osvajanje njegove sedme pobjede na finalnom turniru. Osim toga, ova bi se pobjeda poklopila s njegovim 400. tjednom na vrhu ATP liste, što bi to bila važna prilika za srpsku tenisku superzvijezdu.

Novakov početak meča nije bio idealan. Alkaraz je uspio pogoditi tri impresivna pobjednika s Đokovićeva servisa, zaradivši tako dvije vezane break lopte. Međutim, Novak je brzo preokrenuo stvari i oslobodio niz poena za izjednačenje na četiri poena, čime je na kraju osigurao pobjedu u prvom gemu.

Meč je započeo snažnim i učinkovitim servisima Španjolca, ukupno 14 prvih servisa zaredom. Ipak, Novak ga je u osmom gemu prvog seta uspio pritisnuti da napravi četiri uzastopne bekhend pogreške, što je rezultiralo breakom i rezultatom 5:3. Novak je zatim nastavio rutinski servirati za osvajanje prvog seta, koji je trajao ukupno 41 minutu.

U drugom setu Novak je uspio osigurati rani break u trećem gemu. Unatoč zahtjevnom gemu, koji se pokazao najdužim u meču, Alkaraz nije uspio spriječiti Novaka da dođe do breaka. Iako je Alkaraz uspio odservirati tri asa tijekom gema, Novakovi izuzetni riternovi omogućili su mu da izdrži svaki izazov i uspješno dođe do breaka.

Tijekom šestog gema, Alkaraz je dobio dvije prilike da riješi izjednačenje, ali je na kraju izgubio zbog besprijekorne Novakove igre. Novakovo nevjerojatno umijeće bilo je vidljivo dok je osiguravao utakmicu nizom izvanrednih poena. Ubrzo nakon toga Đoković je osigurao novi break i na kraju osvojio set s konačnih 6:2.