Najveća pohvala je da njihova perilica radi bez greške preko 20 godina, bez plijesni, neugodnih mirisa i kamenca. Preporučam da ga isprobate; Stalno ga uključujem u svoju rutinu, i iako mnogi hvale dobrobiti octa, otkrio sam da je ova metoda prikladnija za moje potrebe. Važno je napomenuti da je ovaj postupak neophodan samo povremeno. Obično ovu praksu čišćenja izvodim svaka dva do tri mjeseca.
Za brzo uklanjanje kamenca s grijača, jednostavna metoda uključuje korištenje standardne limunske kiseline. Stavite 100 do 200 grama limunske kiseline u odjeljak za deterdžent i pokrenite ciklus pranja na temperaturi od 60 stupnjeva Celzijusa. Ova tehnika nudi nekompliciran način temeljitog čišćenja perilice rublja uz učinkovito uklanjanje kamenca sa svih njezinih kritičnih dijelova.
Uređaj se uglavnom sastoji od bubnja i grijaćeg elementa. Bitno je osigurati da dozator deterdženta bude potpuno očišćen. S vremenom je neizbježno da se dozator začepi, a može se pojaviti i plijesan. Postupak je jednostavan: uklonite dozator i potopite spužvicu ili četku u čistu vodu. Nakon toga nanesite limunsku kiselinu i dobivenom pastom pažljivo očistite dozator; nakon toga ga temeljito isperite i zadatak je završen.
Osigurajte da je gumena brtva perilice rublja pažljivo očišćena. Pomiješajte 500 mililitara vode s jednom žlicom limunske kiseline. Potopite tkaninu u ovu otopinu, osiguravajući da unutrašnjost bude potpuno zatvorena. Ovaj postupak učinkovito uklanja tlo, ostatke i spore plijesni. Korištenjem gore navedenih metoda čišćenja vaša će perilica rublja postići znatno povećanu razinu čistoće i učinkovito će raditi dugi niz godina.Evo nekoliko uvjerljivih razloga za uključivanje limunske kiseline u vašu rutinu pranja rublja:
Uklanjanje kamenca: Limunska kiselina djeluje kao moćna tvar za uklanjanje naslaga kamenca u perilicama rublja, što može ugroziti njihovu radnu učinkovitost. Redovita primjena limunske kiseline pridonosi produljenju životnog vijeka vaše perilice rublja.Postupak omekšavanja vode: Prisustvo tvrde vode može umanjiti učinkovitost vašeg deterdženta, što dovodi do pojave krute i obojene odjeće.
Limunska kiselina povećava učinkovitost deterdženata omekšavanjem vode, čime vašem rublju daje obnovljenu svježinu. Što se tiče uklanjanja mrlja, pokazalo se vrlo učinkovitim protiv raznih mrlja, posebno onih uzrokovanih naslagama minerala kao što su znoj i hrđa. Što se tiče izbjeljivanja rublja, limunska kiselina ima blaga svojstva izbjeljivanja koja jamče briljantan sjaj vaših bijelih odjevnih predmeta. Nadalje, kao prirodna tvar, limunska kiselina se smatra ekološki prihvatljivijom alternativom u usporedbi sa sintetičkim sredstvima za čišćenje.
BONUS TEKST:
Grgljanje, slično brojnim kućnim lijekovima, ima duboku povijesnu pozadinu koja se može pratiti do drevnih spisa Ayurvede, tradicionalnog medicinskog sustava Indije. Ova praksa ne samo da pomaže u ublažavanju lošeg zadaha, već djeluje i kao moćna tehnika za uklanjanje mikroba, umirivanje nadraženog grla i rješavanje simptoma povezanih s prehladom ili žgaravicama. Za postupak je potrebna samo topla voda u kombinaciji s nekoliko lako dostupnih sastojaka. Neudobnost u grlu.
Upaljeno grlo može izazvati osjećaj peckanja, grebanja i boli, potencijalno ometajući govor i gutanje. Također se može pojaviti kao crvena, često popraćena bijelim ili žutim mrljama, što obično ukazuje na virusnu ili bakterijsku infekciju. Nadalje, iritacija grla koja proizlazi iz pušenja, postnazalnog curenja ili alergijskih reakcija može rezultirati nelagodom obilježenom osjećajem grebanja. Za brzo i učinkovito ublažavanje, dugovječni lijek grgljanja slane vode ostaje bez premca.
Sol djeluje kao blagi antiseptik i pomaže u izvlačenju vlage iz sluznice grla, olakšavajući izbacivanje sluzi. Za pripremu ovog lijeka, otopite pola čajne žličice soli u šalici tople vode, koristeći najvišu podnošljivu temperaturu, grgljajte i nakon toga bacite otopinu. Ovaj se postupak može ponavljati svaki sat ako se smatra korisnim. Osim toga, soda bikarbona služi kao blaga antiseptička alternativa. Umjesto slane vode, možete odlučiti pomiješati limunov sok s vodom. Protuupalna svojstva soka od limuna pomažu u ublažavanju oteklina u tkivu grla dok istovremeno uspostavljaju kiselu okolinu koja je neprijateljska prema virusima i bakterijama.
Za izradu ovog rješenja potrebno je samo pomiješati čajnu žličicu limunovog soka s čašom vruće vode i dobiti smjesu gotovu za upotrebu. Alternativno, otopina sode bikarbone može se pripremiti miješanjem pola žličice sode bikarbone sa šalicom tople vode, što je učinkovito u ublažavanju upale. Ovo je posebno korisno za one koji uživaju u začinjenoj hrani i imaju bol u grlu. Za intenzivnije ispiranje grla, možete dodati 10 do 20 kapi Tabasco umaka u šalicu vode. S obzirom da se Tabasco proizvodi od paprike, djeluje slično kapsaicinu i ima antivirusna svojstva.
Ključno je suzdržati se od uzimanja ove mješavine jer može izazvati iritaciju želuca. Blagotvorna pomoć uključuje češnjak, đumbir i med, zajedno s kombinacijom đumbira, limuna i meda. Jedan dobro poznati recept uključuje miješanje pola šalice vruće vode sa žličicom đumbira u prahu, nakon čega se dodaje sok od pola limuna i žličica meda. Protuupalna svojstva đumbira pojačavaju umirujuća i antibakterijska svojstva meda, koji služi za oblaganje grla i ublažavanje iritacije glasnica.
Laringitis, koji se odnosi na upalu glasnica, obilježen je osjećajem nelagode u grlu i promuklim glasom. Optimalan pristup za oporavak glasa uključuje potpuni prestanak svih oblika govora, uključujući i šaptanje, u trajanju od tjedan dana u mirnom okruženju, poput knjižnice ili samostana. Dok je pretjerana upotreba glasa čest uzrok laringitisa, drugi čimbenici koji doprinose uključuju virusne infekcije, poput prehlade, pušenje, alergije, infekcije sinusa i izloženost iritansima poput prašine i pare.