Melania Trump održava svoju fit tjelesnu formu uravnoteženom prehranom i dosljednim vježbanjem. U 54. godini Melania Trump održava svoju figuru u izvanrednoj formi: vitke je građe, a njezin kupaći kostim odiše samopouzdanjem. S 54 godine Melania Trump često je hvaljena zbog svog besprijekornog izgleda, a mnogi ističu da djeluje znatno mlađe. Njezino dosljedno pridržavanje određenog plana prehrane omogućilo joj je da zadrži ovaj izgled tijekom godina.
- Visoka 176 centimetara i teška samo 62 kilograma, očito je da njezina prehrana krije neke tajne. Melania je poznata po održavanju dosljednog izgleda tijekom cijelog života i snažna je zagovornica zdravog života. Melania se pridržava uravnotežene prehrane koja se prvenstveno sastoji od voća i povrća. Jedina smjernica koju slijedi je jasna: svaki dan mora uključiti sedam voćaka, uz sve ostalo.
Uz voće često konzumira povrće, posebice špinat i rajčice. Obično pije jogurt od obranog mlijeka i voli ribu. Zanimljivo, tijekom mnogih putovanja u inozemstvo, ni ona ni Trump nisu pokazali interes za kušanje lokalnih jela. Umjesto toga, odlučili su se za salatu ili obrok uobičajen u Americi, poput pečene piletine ili odreska. Jelovnik koji je zacrtala Melania vrlo je jednostavan za pridržavanje.
- Doručak uvijek uključuje smoothie, obično napravljen od sastojaka kao što su mrkva, borovnica, celer, jabuka i sok od limuna ili naranče, uz malo maslinovog ulja i sjemenki lana. Osim toga, konzumiraju se dodaci vitamina D i omega-3. Uz napitak, Melania konzumira zdjelu voćne salate koja uključuje ananas, bananu, malinu i borovnicu. Za osjećaj sitosti preporučuju se zobene pahuljice.
Obično se ručak sastoji ili od salate od krastavaca i rajčice ili mješavine zelenog povrća. Za svoj večernji obrok obično jede meso uz razno povrće. Osjetna pomutnja nastala je kada je izjavila da za večeru jede organsku pizzu prelivenu salamom od feferona. Dok su neki dovodili u pitanje organsku prirodu pizze, utvrđeno je da se svaki proizvod napravljen bez kemikalija kvalificira kao organski.
BONUS TEKST
Prema nedavnom istraživanju Sveučilišta u Oxfordu, čak i mala količina crvenog mesa i mesnih proizvoda, poput jedne kriške slanine dnevno, može povećati rizik od raka debelog crijeva. Ova studija, koju je financirala Britanska organizacija za istraživanje raka, pridonosi sve većem broju dokaza o štetnosti crvenog mesa, ponavljajući slične tvrdnje Svjetske zdravstvene organizacije.
- Koja je stvarna razina rizika i koliko ovakva hrana može predstavljati opasnost? Prema izvješću BBC-a, istraživači su ispitali podatke od gotovo 500.000 pojedinaca, s 2609 slučajeva raka debelog crijeva identificiranih tijekom šestogodišnjeg razdoblja. Iz svoje analize znanstvenici su utvrdili da jedenje tri kriške slanine dnevno može povećati rizik od raka do 20 posto.
Nadalje, među svakih 10.000 pojedinaca koji dnevno konzumiraju 21 gram crvenog mesa (što je otprilike jednako jednoj velikoj kriški slanine) ili mesnih proizvoda, 40 ih je oboljelo od raka debelog crijeva. Za one koji su povećali unos na 76 grama istog mesa svaki dan, brojka se povećala na 48 osoba. Studija, bez obzira na to, nije dala konačan odgovor o količini crvenog mesa koja se smatra pretjeranom.
- Na temelju ovih podataka, procjenjuje se da bi se do 5400 od 41804 slučaja raka debelog crijeva moglo izbjeći da su se pojedinci suzdržavali od jedenja mesnih proizvoda. Već nekoliko godina razne javnozdravstvene organizacije u Velikoj Britaniji i drugim zapadnim zemljama pozivaju pojedince da smanje konzumaciju crvenog mesa i mesnih proizvoda. Britansko ministarstvo zdravstva predlaže da oni koji trenutno konzumiraju 90 grama takvog mesa dnevno tu količinu smanje na minimalno 70 grama.