Oglasi - Advertisement

Nikola Simić, legendarni srpski glumac, imao je starijeg brata Slavka Simića, takođe cenjenog umetnika, ali malo poznata činjenica je da su njih dvojica bili rođena braća. Njihova povezanost dugo je ostala nepoznata javnosti, delom zbog njihove diskretnosti, a delom zbog odluke da privatni život čuvaju daleko od očiju publike.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Uticaj starijeg brata

Slavko Simić bio je taj koji je usmerio Nikolu ka glumi. Kao strastveni ljubitelj pozorišta i član dramskih družina, često je vodio mlađeg brata sa sobom na probe, što je probudilo Nikolinu ljubav prema umetnosti. Ipak, njihova priča krije i interesantan detalj – Slavko je uticao na Nikolinu sudbinu na neočekivan način. Kada je Nikola poželeo da se upiše u srednju umetničku školu u Novom Sadu, Slavko mu je, naizgled dobronamerno, rekao da nije položio prijemni ispit. Kasnije, pred kraj života, priznao je da ga je obmanuo kako bi ga sklonio s puta i podstakao na glumu.

Karijere u glumi

Slavko Simić debitovao je na filmu 1947. godine u ostvarenju “Živjeće ovaj narod” i nastavio da niže uloge u poznatim projektima poput “Koštane”, “Vrućeg vetra” i serije “Otvorena vrata”. Njegov doprinos razvoju televizije u Srbiji bio je značajan, jer je bio deo prvog televizijskog programa u Beogradu. Ipak, voleo je mirniji i povučeniji život, posvećen porodici i hobijima poput sakupljanja starog oružja.

  • Nikola Simić, s druge strane, postao je omiljeni glumac publike kroz nezaboravne uloge u filmovima i serijama, posebno u kultnim “Tesnoj koži” i “Pozorištu u kući”. Njegova karizma i talenat doneli su mu širu popularnost od Slavka, ali su obojica ostavila neizbrisiv trag u srpskom glumištu.

Kraj života

Slavko Simić preminuo je 2007. godine nakon borbe s teškom bolešću, dok je Nikola preminuo 2014. godine. Njihova priča ostaje svedočanstvo o bratskoj povezanosti, talentu i diskretnoj ljubavi prema umetnosti koja ih je obojicu obeležila.

BONUS TEKST

Znaci da muškarac laže i vara često suptilno izlaze na videlo kroz ponašanje i reči. Emotivni manipulatori su posebno vešti u manipulaciji i stvaranju iluzije kako problem nije u njima, već u njihovom partneru. Evo ključnih znakova koji mogu otkriti neiskrenost:

1. Nepoklapanje reči i dela

Ako obećava ljubav i vernost, ali svojim postupcima pokazuje suprotno, to je jasan znak laži. Manipulatori često izgovaraju ono što želite da čujete, dok njihova dela odaju pravu istinu.

2. Lažna empatija

Pretvaranje da razume vaša osećanja može biti alat za pridobijanje vašeg poverenja. Ova “empatija” često je površna i kratkotrajna.

3. Prebacivanje krivice

Manipulator nikad ne preuzima odgovornost za svoje postupke. Ako vas uverava da ste vi krivi za svaki konflikt ili vaša sumnja, to je taktika kojom želi da skrene pažnju sa svojih grešaka.

4. Glumi ranjivost

Pretvaranje da je ranjiv ili povređen može biti deo manipulativne igre kako bi vas naveo na sažaljenje ili čak osećaj krivice.

5. Izazivanje osećaja krivice

Ako izražavanje vaših osećanja doživljava kao napad ili vas kritikuje što ste nešto prećutali, koristi situaciju da vi budete krivi, bez obzira šta radite.

Kako prepoznati manipulaciju?

Ključ je u prepoznavanju obrazaca ponašanja i postavljanju granica. Održavanje otvorene i iskrene komunikacije može pomoći da lakše uočite neslaganja između reči i dela, dok je oslanjanje na intuiciju često najbolji vodič kada sumnjate u nečiju iskrenost.

 

 

PREUZMITE BESPLATNO

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Nakon unošenja emaila, dobit ćete besplatnu kopiju knjige Rich Dad, Poor Dad Roberta Kiyosakija. 

Otkrijte tajne koje će vam pomoći u postizanju finansijske slobode! 😎

Dobit ćete samo najkorisnije i najzanimljivije informacije prilagođene samo vama.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here