Među domaćicama je dobro poznato da posao čišćenja kuhinje, a posebno električnog štednjaka, može biti prilično naporan. Stoga vam danas predstavljamo rješenje na bazi kakaa koje s lakoćom olakšava ovaj proces. Sadržaj se nastavlja dalje od oglasa. Suprotno uobičajenim zabludama, čišćenje unutarnjeg stakla pećnice zapravo je prilično jednostavno.

  • Brojni pojedinci nastoje učiniti proces složenijim nego što bi trebao biti; međutim, nije potrebno odvojiti staklo. Ovaj video će pokazati učinkovitu tehniku. Za one koji se susreću s izazovima prilikom čišćenja pećnice, sa zadovoljstvom nudimo izvrsnu metodu koja je razveselila žene diljem svijeta. Video s praktičnim savjetima za kućanstvo nedavno je podijeljen na brojnim platformama društvenih medija.

Među raznolikim temama koje su obrađene, najviše zanimanja izazvalo je čišćenje unutarnjeg stakla pećnice. Konkretno, osoba je upotrijebila spužvu, prišla ladici pećnice i vješto manevrirala spužvom po površini stakla. Kako biste pogledali demonstraciju pravilne tehnike čišćenja stakla, kliknite na poveznicu ispod teksta.

DODATNI TEKST

Nakon navršene šezdesete godine života preporuča se suzdržati se od konzumacije ove namirnice jer može predstavljati ozbiljan rizik za zdravlje kardiovaskularnog sustava. Srce, kao jedan od najvažnijih organa, naglašava važnost održavanja njegove dobrobiti. Ipak, vjerojatnost da ćete se susresti sa srčanim bolestima raste s godinama.

  • Kako navodi Nacionalni institut za starenje, osobe u dobi od 65 i više godina susreću se s povećanim rizikom od kardiovaskularnih problema, uključujući moždani i srčani udar. Iako ova informacija može biti nepoželjna, Večernji.hr ukazuje na to da postoje bitni čimbenici koji pridonose pogoršanju zdravlja srca s godinama.

Dr. Bernardo Acevedo-Mendez iz bolnice North Shore i sveučilišne bolnice Lang primijetio je: “S godinama, arterije imaju tendenciju otvrdnuti, plak se nakuplja na stijenkama arterija i dolazi do promjena u srčanom mišiću koje mogu rezultirati kardiovaskularnim bolestima.” Očekuju se promjene u našim svakodnevnim navikama i fizičkom zdravlju.

  • Dr. Laura Verde, glavna specijalistica za kardiovaskularne bolesti u Conviva Care Centers, izjavila je: „S starenjem naša tijela pokazuju povećanu otpornost na inzulin, što povećava rizik od razvoja dijabetesa. Kod starijih osoba, angažman u aerobnim vježbama često se smanjuje zbog nelagode u zglobovima i ograničenja pokretljivosti povezanih s artritisom.”

Iako su godina rođenja pojedinca i prevladavajući vremenski uvjeti izvan osobnog utjecaja, medicinski stručnjaci se slažu da postoje proaktivni koraci koji se mogu poduzeti za poboljšanje kardiovaskularnog zdravlja i poticanje duljeg, zdravijeg života. Liječnici preporučuju da se oni koji teže ovom cilju suzdrže od određenog ponašanja koje se smatra štetnim za zdravlje srca.

  • Za osobe u dobi od 60 i više godina kojima je cilj očuvati dobrobit kardiovaskularnog sustava, ključno je izbjegavati hranu koja nema hranjivu vrijednost za srce. Iako nije bitno potpuno eliminirati bilo koju određenu hranu osim ako se to ne odluči, medicinski stručnjaci preporučuju da se ova hrana konzumira umjereno. Dr. Acevedo-Mendez ne savjetuje pretjerani unos natrija, dok dr. Nadim Gelo, kardiolog, ističe važnost umjerene konzumacije visokoprerađene hrane.

Kao što je primijetio Acevedo-Mendez, uključivanje soli u obroke ili konzumacija prerađene hrane bogate natrijem može pridonijeti povišenom krvnom tlaku, glavnom čimbeniku rizika za bolesti srca. Povišeni krvni tlak može oštetiti krvne žile i povećati opterećenje srca. Studija provedena 2023. godine u kojoj je sudjelovalo više od 200 osoba, prosječne dobi od 61 godine, otkrila je da dijeta s ograničenim unosom natrija, osobito ona s niskim unosom soli, može smanjiti krvni tlak na način sličan uobičajenim lijekovima za visoki krvni tlak.

  • Nedavna istraživanja pokazuju da su ishodi povezani s visoko prerađenom hranom nepovoljni. Na primjer, studija provedena 2023. godine otkrila je da visok unos ultraprerađene hrane povećava rizik od srčanih bolesti. Dr. Acevedo-Mendez zalaže se za režim prehrane koji daje prednost cjelovitim i neprerađenim namirnicama, uključujući voće, povrće, cjelovite žitarice, grah, orahe i ribu.

Nadalje, dr. Acevedo-Mendez preporučuje zamjenu maslaca i nezdravih tropskih ulja, poput palminog i kokosovog ulja, biljnim uljima, uključujući ulje repice, masline i avokada. Za poboljšanje kardiovaskularnog zdravlja tijekom starenja, ključno je eliminirati štetne navike. Sjedilački način života jedan je od najznačajnijih. Medicinski stručnjaci dosljedno naglašavaju važnost tjelesne aktivnosti.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here