Kaže se da najnovija optička iluzija otkriva specifične osobine ličnosti, uključujući vašu sposobnost obavljanja više zadataka istovremeno. Što vam ova slika poručuje? To je svakako osoba u pokretu, ali smjer njihovog trčanja – hoće li se činiti da vam se približava ili udaljava – ovisi o tome kako gledate na situaciju.
Ako osoba trči prema vama…
Jednostavno rečeno, ovo sugerira da posjedujete “muški mozak”! Svoje analitičke sposobnosti koristite kako biste se uhvatili u koštac sa svojim problemima i snašli se u teškim životnim izazovima, a ovaj je pristup opravdan. Kad vas nešto zaokupi, brzo to shvatite.
Tada usmjeravate svu svoju energiju prema tome dok ne osmislite metodu za rješavanje toga. Smatrate da vam je izazovno upravljati nekoliko poslova istovremeno i radije se koncentrirate na jedan zadatak odjednom. Kada formulirate ideju ili imate čvrsto mišljenje, postajete spremni poduprijeti je uvjerljivim argumentima zahvaljujući svojoj samouvjerenosti i oštrim vještinama.U takvoj situaciji, rješavanje jednog po jednog pitanja postaje bitno.
Figura se povlači ispred vaše prisutnosti.
o ukazuje da posjedujete “ženski mozak”. To znači da je vaša sposobnost analiziranja i prosuđivanja na vrhuncu. Ovisite o svojim percepcijama i razmišljanjima i strpljivi ste kada je riječ o donošenju odluka. Vaš um funkcionira optimalno kada se bavite kreativnom aktivnošću ili razvijate nešto novo.
Izvrsni ste u rješavanju više zadataka istovremeno, a vaše je pamćenje doista impresivno. Vaša snažna intuicija i izoštrena osjetila pouzdane su konstante.
Osporavanje stereotipa.
Dugi niz godina istraživači su ispitivali varijacije između muškog i ženskog mozga kako bi pomogli u uklanjanju rodnih stereotipa. Godine 2009. istaknuta znanstvenica Daphne Joel uvela je kolegij na Sveučilištu u Tel Avivu usmjeren na ovu suvremenu temu. Njezino pionirsko istraživanje nastojalo je osporiti stereotipe koji sugeriraju da su muškarci inherentno konkurentniji dok su žene izvrsne u komunikaciji.
BONUS TEKST
Bez obzira jeste li upoznati sa znanstvenom definicijom madeža ili ne, vjerojatno ste se s njima susreli na vlastitom ili tuđem tijelu. Prema dermatologu dr. Paulu Curtisu, madež se sastoji od nakupine stanica kože, koje se nazivaju melanociti, i može se razviti na bilo kojem dijelu vaše kože. “Melanociti se obično nalaze po cijeloj koži i odgovorni su za proizvodnju prirodnog pigmenta melanina”, istaknuo je.
- Općenito, madeži su bezopasni. Mogu se razviti na različitim mjestima, uključujući lice, leđa, ruke, noge, vlasište, pazuhe, ispod noktiju i druga područja, piše Health Digest. Prilično je tipično da neki madeži imaju dlake. Neki stručnjaci smatraju da to ukazuje na to da se nakupina stanica kože koje tvore madež nalazi iznad područja folikula dlake. Studija objavljena 2023. u časopisu Nature sugerira da madeži mogu potaknuti rast kose.
Profesor Maxim Plikus, koji se specijalizirao za razvojnu i staničnu biologiju, proveo je studiju u kojoj je uspješno stimulirao rast kose kod miševa koristeći molekulu otkrivenu u dlakavim madežima. Molekula o kojoj se govori poznata je kao osteopontin. Prisutan je u skupini melanocita koji su odgovorni za rast kose i ima regenerativni učinak na neaktivne folikule dlake, pospješujući rast kose.
- Plikus smatra da bi ovo otkriće moglo pomoći u borbi protiv gubitka kose kod ljudi. “Kako se madeži počnu razvijati, oni će inherentno stvarati kosu koja odražava karakteristike kose pojedinca iz mladosti”, pojasnio je. “Imat će istu debljinu i duljinu, a može biti ravna ili kovrčava. Primarna briga u vezi madeža je njihov potencijal da budu kancerogeni. Dok dlake koje izlaze iz njih mogu zabrinjavati neke pojedince, stručnjaci tvrde da dlakavi madež nije znak bolesti osim ako ga ne prate dodatne promjene.