Oglasi - Advertisement

U današnjem članku donosimo priču o posljednjem ispraćaju Rajka Šerifovića, oca poznate pjevačice Marije Šerifović, koji je danas sahranjen na Bozman groblju u Kragujevcu.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa
  • Emotivna ceremonija okupila je porodicu, prijatelje i kolege, a cijeli događaj obilježen je dubokim poštovanjem, tugom i sjećanjem na čovjeka koji je bio važan dio muzičke scene, ali i života svojih najbližih.

Tužan dan za porodicu Šerifović

Marija Šerifović stigla je na groblje sat vremena prije početka sahrane, vidno potresena i povučena. Prošla je tiho pored novinara, bez izjava, držeći se dostojanstveno i izbjegavajući pažnju kamera. Na njenom licu bilo je jasno da tuga i gubitak ne traže riječi.

Nedugo zatim, na groblje je došla i Verica Šerifović, Rajkova bivša supruga, u pratnji sina Danijela Pavlovića i njegove majke Jasne. Iako su životni putevi ove porodice odavno krenuli različitim pravcima, u ovom trenutku tuge ponovo su se okupili – zajedno, u znak poštovanja prema čovjeku koji je bio dio njihove zajedničke prošlosti.

Poštovanje kolega i prijatelja

Svoj posljednji pozdrav Rajku odali su i brojni prijatelji i poznanici iz muzičkog svijeta. Među njima je bio i Saško Nikolić, sin poznatog kompozitora Miće Nikolića, koji je s Rajkom dijelio dugogodišnje prijateljstvo i saradnju. Prisustvo kolega svjedočilo je koliko je Rajko bio poštovan među muzičarima i ljudima iz estradnog svijeta.

Reakcije javnosti i kolega

Vijest o Rajkovoj smrti izazvala je brojne reakcije širom regiona. Među prvima se oglasila Jelena Karleuša, koja je za medije izjavila da ju je vijest o njegovoj smrti duboko potresla:

„Bila sam šokirana kada sam čula. Otac je otac – to su veliki stresovi. Odmah sam poslala Mariji poruku saučešća.“

Karleuša se tom prilikom osvrnula i na vlastita iskustva, ističući koliko su porodične veze dragocjene i kako gubitak roditelja ostavlja trag koji se ne briše.

Sjećanje koje ostaje

Ovaj tužni dan u Kragujevcu bio je podsjetnik da, bez obzira na razlike, porodica ostaje trajna veza koju ni vrijeme ni životne okolnosti ne mogu izbrisati. Rajko Šerifović ostat će upamćen kao čovjek koji je, osim što je bio muzičar, bio i otac koji je u mnogim trenucima oblikovao život svoje kćerke – jedne od najuspješnijih pjevačica današnjice.

Sahrana je protekla u mirnoj i dostojanstvenoj atmosferi, uz suze, cvijeće i tišinu koja je govorila više od riječi.

Rajkov odlazak nije samo gubitak jedne porodice, već i podsjetnik svima koliko su trenuci provedeni s voljenima dragocjeni – jer život se mijenja, ali uspomene i ljubav ostaju.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here