Ova teorija tvrdi da stvarnost funkcionira kao samoorganizirajući i samoupravljajući jezik, sa svemirom koji služi kao sintaksa računalnog okvira. Jednostavnije rečeno, to implicira da pojam smrti predstavlja novu dimenziju unutar našeg “univerzalnog računalnog sustava”. Stoga, prema Langanu, smrt ne znači kraj.
Tijekom gostovanja u podcastu “Theories of Everything with Curt Jaimungal”, ovaj se stručnjak pozabavio konceptom “smrti.
Ova teorija tvrdi da stvarnost funkcionira kao samoorganizirajući i samoupravljajući jezik, sa svemirom koji služi kao sintaksa računalnog okvira. Jednostavnije rečeno, ovo implicira da smrt predstavlja novu dimenziju unutar našeg “univerzalnog računalnog sustava”. Stoga se, prema Langanu, smrt ne smatra zaključkom.
- Tijekom gostovanja u podcastu “Theories of Everything with Curt Jaimungal”, ovaj je stručnjak raspravljao o pojmu “smrti.
“Smrt označava završetak vaše povezanosti sa specifičnim fizičkim oblikom koji trenutačno posjedujete. Po odlasku iz ove stvarnosti, osoba se vraća izvoru postojanja. Zamislivo je primiti alternativno tijelo, posebnu vrstu terminalnog oblika, omogućavajući nastavak postojanja.
Langan predlaže da nakon prelaska u drugu dimenziju, kao što je zagrobni život, može biti teško prisjetiti se svog prethodnog identiteta.
“Sjećanja se mogu sačuvati neograničeno dugo; u matematici, ništa se nikada ne gubi. Iako se tim sjećanjima može pristupiti u bilo kojem trenutku, obično postoji malo poticaja za to. Čemu služi zadržavanje sjećanja na svijet iz kojeg smo otišli? Nadalje, određeni automatski psihološki procesi odvijaju se u trenutku smrti.
- Kao što Langan navodi, nakon smrti pojedinac ulazi u meditativno stanje. “U suštini, vi se nalazite u meditaciji, svjedočeći svim transformacijama. Ipak, čak iu sadašnjem trenutku, vi postojite na ovaj način. Može se tvrditi da se tijekom vaših različitih života, ako se više puta reinkarnirate, sve te inkarnacije događaju istovremeno na postoji perspektiva u kojoj se svi događaju istovremeno unutar ne-terminalne domene.
Langan je razradio da zagrobni život obuhvaća značajnu transformaciju našeg cjelokupnog postojanja, nadilazeći granice i fizičkog i mentalnog područja.
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
- Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.