Iako je najbogatija žena na svetu s nečuvenim bogatstvom od 100 milijardi dolara, Françoise Betancourt Myers zadržava ravnodušnost prema vrednosti novca. Naslednica L’Oreala, Françoise Betancourt Myers, ističe se nenametljivom elegancijom. Nedavno je proslavila 70. rođendan u julu, a odvaja se od društvenih normi izbegavajući šminku, održavanje obrva, odlaske u toplice i društvena okupljanja. Njen jedini fokus usmeren je na dragocenu porodicu, uključujući njenu decu, Nicolasa Myersa i Jean Victora Myersa, kao i na njenog odanog supruga kroz četiri decenije zajedničkog života. Potomci Francoise Betancourt Myers su prerasli u odgovorne odrasle osobe koje obavljaju visoke funkcije u majčinoj firmi, aktivno učestvujući u upravnom odboru. To jasno ukazuje da postoji verovatnoća da će preuzeti kontrolu nad L’Orealom, kompanijom u kojoj su trenutno zaposleni. Françoise, dok se posvećuje svojoj strasti prema muzici i književnosti, provodi dane svirajući klavir i pišući opsežne eseje o temama grčke mitologije i Biblije. Sve to čini uz sigurnost da će se njenom nasledstvu dobro brinuti.
Sa 19 godina, susrela se s Jean-Pierreom Myersom, čiji je otac bio na poziciji u marketinškom odjelu njene tvrtke. U trenutku njihovog susreta, osjetila je nepobitnu sigurnost da je on osoba s kojom će provesti život. Njihov brak je ozvaničen skromnim okupljanjem od 9 ljudi, a kasnije je obeležen velikom proslavom na kojoj su prisustvovali brojni gosti. Françoiseino obožavanje supruga i ljubav prema sinovima su osećaji koji zrače širom sveta, prepoznatljivi svima koji je sretnu. Njena elegancija, koju pokazuje gospođa Bettencourt-Mayers, može se delimično pripisati njenom strogom katoličkom odgoju.Njen suprug, Jean-Pierre Myers, francuski preduzetnik koji praktikuje judaizam, je sin rabina koji je tragično stradao u Auschwitzu. Njihovo venčanje se odigralo početkom aprila 1984. u Toskani. Zajedno su svojim sinovima usadili židovsku veru i običaje, s obzirom da se Françoise Betencourt-Mayers obratila judaizmu pre nego što su započeli vezu. Ova odluka možda je smatrana direktnim izazovom njenom ocu, koji je tokom nemačke okupacije pisao za antisemitsku publikaciju La Terre Française, medij koji se koristio za širenje nacističke propagande.Za razliku od mnogih imućnih naslednika koji pasivno upravljaju svojim nasleđenim bogatstvom ili ga brzo troše, Françoise aktivno uvećava svoje bogatstvo. Nakon što je u septembru 2017. godine, u svojoj 94. godini, preminula njena majka Liliane Bettencourt, Françoise je nasledila većinski udeo u L’Orealu, tada procenjen na “samo” 39,5 milijardi dolara. Danas poseduje 33 posto vlasništva u najvećoj svetskoj kozmetičkoj kompaniji koju je njen deda, hemičar Eugene Schuler, osnovao 1909. godine. U skromnim okvirima svog dvosobnog stana u Parizu, on je stvorio prvu boju za kosu koja je bila bez mirisa i nežna prema koži.
Unuka Šulera aktivno učestvuje u poslovanju L’Oreala i obavlja funkciju predsednice upravnog odbora porodičnog holdinga Tethys, koji nadgleda različite investicije. Svake godine primaju dividende od L’Oreala u vrednosti većoj od pet milijardi evra. Osim toga, velikodušno doprinosi naučnim istraživanjima, umetničkim inicijativama i humanitarnim ciljevima, deleći deo svog bogatstva sa drugima. Jedan izuzetan primer njenog filantropskog delovanja je donacija od 226 miliona dolara za obnovu katedrale Notre Dame u Parizu.