Sletjevši na aerodrom Nikola Tesla, Jean-Stefan Decoudier krenuo je izravno prema Kraljevu u pratnji Miličinog supruga. Tamo ga je dočekala gozba bogata njegovim omiljenim jelima iz vremena provedenih na Kosovu i Metohiji: sarma, burek, pita sa sirom, pečenje, domaći kolačići i domaća kava. U ožujku 2020., nakon 20 godina razdvojenosti, otputovao je iz Francuske u Srbiju kako bi se ponovno spojio s Milicom Đorđević Bojković, djevojkom koju je svakodnevno viđao na Kosovu i Metohiji 2000. godine. Od tada se Milica diplomirala kao ekonomistica, udala i postala majka dvije kćerke. Trenutno piše za web stranicu Priče s dušom. Jean-Stefan Decoudier je od 2000. do 2001. godine služio kao vojnik u međunarodnim snagama stacioniranim na Kosovu i Metohiji. Njegova francuska baza, smještena prvo u Banjskoj, a kasnije u Novom Selu, aktivno je sudjelovala u intervencijama u Kosovskoj Mitrovici, uključujući zaštitu mosta Austerlic, koji je u to vrijeme bio uništen. Jean-Stefan je tokom dana osiguravao bezbedan transport konvoja Srba iz sela Gojbulja kod Vučitrna do Kosovske Mitrovice, opskrbljujući ih potrebnim namirnicama. Dok je obezbeđivao sigurnost konvoja, privukla mu je pažnju mlada devojka koja je sa zabrinutošću pratila svoju majku prema kamionu. S umirujućim osmehom želeo je ublažiti njenu brigu i poručiti da je u dobrim rukama.
“Od tada, kad god bi čula zvuk vojnih vozila koja su patrolirala selom, dolazila je provjeriti jesam li tu. Sramežljivo mi se smeškala, sve dok je jednog dana tijekom službenog obilaska sela nisam ugledao kako bere jagode, omiljeno voće. Prišla mi je i ponudila jednu i od tog trenutka svaki put bi mi mahnula”, prisjeća se Jean-Stefan u razgovoru za Priče s dušom. Milica, danas osmogodišnjakinja, živo se seća francuskog vojnika koji ju je tretirao kao svoju kćer. Jean-Stefan je jednom prilikom izrazio želju da ona dobije kćer Milicu. Milica je u razgovoru za Priče sa dušu prepričala dolazak Francuza da čuvaju svoje selo od čestih albanskih napada. Njihova prisutnost pokazala se ključnom kada je napadnut školski autobus, pa su intervenirali kako bi ih zaštitili. Milica i Jean često su se ukrštali, bilo na ulici ili u školi. Čak je bio i kod njih na ručku, a posebno je uživao u domaćem kruhu koji je spremala Miličina majka. Komunikaciju je omogućila žena iz sela koja je govorila engleski, kao i Jeanova prijateljica, što je omogućilo dugotrajne razgovore. Iako je Milica tada bila mlada, sjećanja su ostala pomalo maglovita. Pre nego što su otišli s Kosova i Metohije, francuski vojnici priredili su vojnu svečanost ispred seoske škole. Tom prilikom Jean je Milici poklonio Barbie lutku koju je kupio u Prištini. “Njegovao sam tu Barbie lutku šest godina, a uhvaćena je na jednoj od naših zajedničkih fotografija. Jean je uvijek bio ljubazan prema meni, pokazivao je istinsku brigu i pažnju. Osećao sam se sigurno i bez straha kad god bi nas francuski vojnici čuvali. Svake večeri, dežurni bi patrolirali po selu kako bi sve bilo sigurno. Prošle godine moja su deca od Žana dobila vredne darove koje im je on poslao poštom: za moju stariju kćer barbiku i školski pribor, a za mlađu medvedića”, prepričava Milica.
Ali,Jean-Stefan je 2017. godine krenuo u potragu preko Facebooka. Iako je Milica sada u braku i ima drugo prezime, na profilu devojke iz Gojbulje prepoznao je mjesnu crkvu Svete Petke. Ispitujući o devojčici Milici, koja je 2000. imala osam godina, muškarac je izrazio dugogodišnje nepoznavanje nje, čak sumnjajući da je možda nestala tokom pogroma 2004. godine. Jean-Stefan Decudie je izjavio: “Kroz godine sam često razmišljao o sudbini Milice i njene porodice, posebno kada su mi stizale vesti o nemirima na Kosovu. Međutim, prekretnica je došla kada sam odlučio potražiti ime njenog sela na Facebooku. Snagom društvenih medija uspeo sam ponovno uspostaviti kontakt s nekim iz lokalne crkve koji je imao informacije o Milici. Uz njihovu pomoć uspeo sam ponovno uspostaviti kontakt s njom.” Jean-Stefan je u pratnji svog trinaestogodišnjeg sina Tea otputovao u Srbiju s namerom da svom sinu pruži drugačiji pogled na život u odnosu na njihova iskustva u Francuskoj. U Kraljevu, gradu u kojem trenutno žive, Miličina porodica priredila je veliko slavlje i krenula na jednotjedno putovanje po Kosovu i Metohiji da bi se konačno vratila upravo na mesto gde su se prvi put sreli.