Više od desetljeća Seka Aleksić i Veljko Piljikić primjer su nepokolebljive i predane ljubavi. Pjevačica često izražava iskrenu zahvalnost višem autoritetu zbog slučajnog susreta koji ju je spojio s partnerom. Nekada je Veljko imao unikatan izgled, a Seka je ugodno iznenadila svoje obožavatelje podijelivši njegovu fotografiju na letu.

Nakon što je odlučio potpuno obrijati bradu i skratiti kosu, Piljikić je doživio zapaženu transformaciju zbog koje je mnogima postao neprepoznatljiv. Osobito su žene primijetile novootkrivenu ozbiljnost u njegovu ponašanju.

Svaki dan marljivo planiram i izvršavam promišljene geste prema svom suprugu, s namjerom da pridobijem njegovo divljenje i ljubav, osiguravajući tako da se osjeća kao cijenjeni vođa našeg kućanstva, dok ja radosno prihvaćam svoju ulogu njegove odane partnerice.
Želi mu omogućiti neograničen pristup svim njegovim potrepštinama i osigurati da mu sve bude na dohvat ruke. “Nadalje, stalno me naziva ‘ljubav’ umjesto da koristi moje ime.
  • Dodatni tekst:Liječnici Instituta “Dr Milan Jovanović Batut” upozoravaju na sve veću pojavu problema s težinom i pretilosti među djecom u Srbiji. Naglašavaju da je broj djece pogođene ovom zabrinutošću u stalnom porastu, dok populacija fizički aktivne djece opada.Doktorica Snežana Dejanović, specijalistica higijene i dijetoterapije, istaknula je zabrinjavajući porast pojave pretilosti i prekomjerne tjelesne težine djece u Srbiji, na što ukazuje najnovije istraživanje zdravlja stanovništva. Nalazi studije iz 2019. pokazuju značajan porast prevalencije pretilosti među djecom u dobi od sedam do 14 godina, sa zabilježenom stopom od 10,5 posto. Ova brojka predstavlja značajan porast u usporedbi s postocima dokumentiranim 2013. i 2006., koji su iznosili 4,9 odnosno 2 posto.

    Pretilost je, kako objašnjava liječnik, rezultat spoja genetskih i epigenetskih elemenata, uz vanjske disfunkcije. Dejanović sugerira da pretilost u dječjoj dobi može nastati zbog endokrinih metaboličkih poremećaja, disfunkcija središnjeg živčanog sustava ili upotrebe specifičnih lijekova za rješavanje temeljnih stanja.

    Slučajevi pretilosti u dječjoj dobi, osobito oni koji se očituju u ranom djetinjstvu i teške su prirode, prvenstveno se pripisuju genetskim poremećajima, u svega pet posto. Dejanović pojašnjava da se daljnjih tri do pet posto slučajeva pretilosti može pripisati sekundarnoj pretilosti uzrokovanoj tim poremećajima ili kao posljedici medicinskih tretmana.

    Kako ističe, glavni krivci za visoku stopu pretilosti su nepravilan izbor prehrane i nedovoljno tjelovježbe. Od ranog djetinjstva unos masne i slatke hrane u kombinaciji sa sjedilačkim načinom života pridonosi nezdravom načinu života. Ovakav nezdrav način života dovodi do energetske neravnoteže, što rezultira nakupljanjem viška energije. Taj se višak energije zatim skladišti u tijelu kao masno tkivo.

Kako vam se sviđa rezultat?

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here