• Dok je sa svojom obitelji uživala u odmoru na plaži, majka dvoje djece doživjela je tragičnu sudbinu kada je odlučila isprobati pozamašni jastuk za ronjenje. Nažalost, nesreća je rezultirala njezinom preranom smrću.

Dok su bili na odmoru, Egam Makujan i Filipo donijeli su odvažnu odluku da testiraju jastuk za skokove u vodu. Nisu znali da je ova radnja u kojoj se uživalo iznenada preokrenula pred Egaminim mužem i djecom. Suprotno očekivanjima, umjesto da sigurno sleti u more, Egam se neočekivano strmoglavila iz zraka na jastuk, zbog čega je skliznula u vodu. Tragično, ovaj incident rezultirao je teškom ozljedom vrata.

Herojska osoba stigla je do nje i brzo je izvukla iz vode. Nakon incidenta, Filipinka je prevezena u renomiranu medicinsku ustanovu Vicente Soto Memorial Clinical Hospital Center, koja se nalazi u užurbanom filipinskom gradu. Nažalost, ostala je u komi do 19. srpnja, kada je naposljetku podlegla ozljedama.


Prema izvješćima, osoba odgovorna za njezino bacivanje u zrak bio je zaposlenik poznatog odmarališta “Pinky’s Floating Cottage” smještenog na slikovitom otoku Olango.Kako prenosi The Daily Mail, majka je u pratnji supruga Kena i njihovo dvoje djece stigla na more na Filipine na obiteljski odmor.

Srdačnom fotografijom koja bilježi prekrasne trenutke njihove četveročlane obitelji, Ken Makujan oprostio se od svoje supruge.Prema smrtovnici, Makujan, koji je imao 43 godine, preminuo je zbog ozljede kralježnice zadobivene tijekom bavljenja ekstremnim vodenim sportovima.

Dana 21. jula privremeno je zatvoreno poznato izletište poznato kao “Pinkyjeva plutajuća kućica”. Kako stoji u priopćenju tvrtke, preuzeli su punu odgovornost za pokrivanje svih troškova vezanih uz Katarininu medicinsku skrb i pogrebne usluge.

BONUS VIDEO:
Zelena boja na površini krumpira ukazuje na prisutnost štetnih tvari. Važno je napomenuti da je ovo prirodno formiranje zelene nijanse izravna posljedica specifičnog procesa.

Izlaganje krumpira svjetlu potiče sintezu klorofila, pigmenta koji je odgovoran za živopisnu zelenu nijansu uočenu kod raznih biljaka. Nije neobično da kora krumpira doživi promjenu boje, prelazeći iz žute ili svijetlosmeđe u zelenu. Dok se identificiranje zelene nijanse može pokazati većim izazovom na tamnijim krumpirima, uklanjanje kore može otkriti zelene mrlje koje označavaju postojanje štetnih tvari.

Jarka zelena boja krumpira, uzrokovana klorofilom, bezopasna je i može se primijetiti u raznim namirnicama. Ipak, postojanje klorofila može značiti prisutnost solanina, štetne tvari. Kao obrambeni mehanizam protiv insekata i mikroorganizama, krumpir stvara solanin zajedno s klorofilom kada je izložen svjetlu. Međutim, solanin je toksičan za ljude jer sprječava razgradnju određenih neurotransmitera, oštećuje stanične membrane i negativno utječe na propusnost crijeva.

Koncentracija solanina u krumpiru obično je viša u koži i unutrašnjosti, ali izlaganje svjetlu može povećati njegovu razinu. Guljenjem krumpira uklanja se znatan dio solanina koji je prvenstveno koncentriran u kori. Istraživanja pokazuju da se guljenjem može eliminirati oko 30% solanina, iako znatna količina još uvijek ostaje u unutarnjem mesu krumpira

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here